Money Aidat Borcu Sorgulama
Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Elikötüoğlu Ailesi Nerede Yaşıyor?

Sonuçlar
Başkanımız Hakkında

Osman ELİKÖTÜOĞLU

 

Sivil Toplum Örgütlerinde etkin bir rol oynayan Osman ELİKÖTÜOĞLU Sivas’ta doğmuştur. İlk ve Orta Öğretimini Balıkesir’de tamamlamıştır. Daha sonra Ondokuzmayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden 2007 yılında mezun olarak iş hayatına atılmıştır. Profesyonel meslek hayatının dışında sosyal bilimler üzerine incelemelerde bulunan araştırmacı mühendis, Elikötüoğlu Ailesi Tarihi ve Sivas ve Bölgesine Yerleşen Yörük Türkmen Aşiretleri üzerine geniş kapsamlı araştırma yaparak 2010 yılında “Sivas ve Bölgesine Yerleşen Aşiret ve Oymaklar” isimli çalışmasını tamamlamıştır. Sosyal yönlerden geri durmayarak akrabası, köylüsü ve yakınlarıyla birlikte 2011 yılında Kangal’ın güçlü derneklerinden ETUYED’i kurup Kurucu Başkanlık görevini üstlenmiştir.

 

Çağın vizyon ve prensiplerinin gün geçtikçe değiştiğine inanan Osman ELİKÖTÜOĞLU, Sivas Yöresinde dernekçilik anlayışının değişmesi gerektiğini her daim vurgulamıştır. Yaklaşık 10 yıllık Aile Araştırmalarında bulunduktan sonra bu çalışmasının meyvesi olarak 2015 yılının Ağustos ayında geniş ailesinin de desteğini alarak Sivas Bölgesinin İlk ve Tek Aile Derneği olan “ELİKÖTÜOĞLU AİLESİ KÜLTÜR ve DAYANIŞMA DERNEĞİ”nin kurulmasında Kurucu Başkanlık görevini üstlenmiştir ve hala Yönetim Kurulu Başkanlığında bulunmaktadır.

 

2017 Yılı Mart ayında İstanbul Küçükçekmece İlçesindeki Sivaslılar ile beraber Küçükçekmece Sivaslılar Derneği'nin kurulmasında rol oynamıştır.

 

Esenyurt Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı sertifikasına sahiptir. Kurduğu ISG DANIŞMANLIK HİZ. TİC. LTD. ŞTİ firmasıyla İş sağlığı ve Güvenliği alanında ve Gıda Mühendisliği alanında firmalara danışmanlık vermektedir.